Polecane

Konta bankowe:

mBank – mam rachunek w mBanku od 2001, czyli prawie od początku jego bankowości internetowej. Jest to moje konto główne. Odkąd uruchomiono oddziały i można bez problemu uzyskać szybko niezbędne dokumenty, uważam, że jest to najlepszy dla mnie rachunek bankowy. Intuicyjna strona internetowa, bardzo bogata oferta produktów finansowych: lokaty, pożyczki, karty kredytowe, fundusze inwestycyjne itd. Do tego narzędzia do analizy i planowania finansów osobistych.

Citibank – oddziały dostępne w dużych miastach, ale Citibank ma bardzo dobrą i intuicyjną stronę internetową. Konto drogie, jednakże przy większych obrotach może być zupełnie bezpłatne. Korzystam z tego konta ze względu na darmowe bankomaty (wszystkie), korzystne kursy walut (jeżeli potrzebuję wymienić Euro lub franki szwajcarskie). Wygodnie jest też spłacać zadłużenie karty kredytowej, którą mam w Citibanku. Citibank nie ma atrakcyjnej oferty jeżeli chodzi o lokaty, ale ma korzystne oferty kredytowe, które można negocjować (obniżenie prowizji lub jej całkowite zlikwidowanie, obniżenie oprocentowania).

PKO BP – proste konto, intuicyjna obsługa, bardzo bogata oferta produktów finansowych. Założyłem ten rachunek kiedy starałem się o kredyt hipoteczny. Kredytu jednak w PKO nie wziąłem, ale rachunek mi się spodobał i czasem z niego korzystam. Moim zdaniem bardzo podobne do mBanku i myślę, że gdybym najpierw trafił do PKO, to byłby mój główny rachunek.

 

Karty kredytowe:

Citibank – od ponad 10 lat korzystam z karty Citi. Bezpłatna, nieoprocentowany kredyt przez 56 dni możliwość rozłożenia większych wydatków na raty, potwierdzenie kodem sms płatności internetowych, rabaty w wybranych sklepach oraz darmowa naklejka zbliżeniowa PayPass. Pracownicy Citi monitorują transakcje i dzwonią, kiedy pojawiają się niezwykłe wydatki. Dwukrotnie wykryli podejrzane transakcje i uratowali mi kilkaset złotych. Pracownicy banku dzwonią także z korzystnymi ofertami przelania środków z limitu karty, a także z ofertami na dodatkowe środki spoza limitu karty.

Obecnie Citibank ma interesujące promocje przy korzystaniu z ich kart kredytowych. Możesz z nich skorzystać klikając w poniższe linki:

Szczegóły promocji w regulaminie każdej z promocji.

 

Wymiana walut:

Cinkciarz.pl – tutaj kupuję franki szwajcarski na spłatę kredytu. Dobre kursy, lepsze niż w bankach, szybka realizacja przelewów. Wybieram ilość waluty, akceptuję kurs, przelewam pieniądze i zwykle w ciągu dwóch godzin jest przelewana waluta na wskazany przeze mnie rachunek.

 

Telekomunikacja:

Plus – zdecydowałem się na tego operatora, ponieważ dał mi znacznie większy pakiet internetu w abonamencie, 3 miesiące bez abonamentu i zniżkę 50% na telewizję. W tej sytuacji niestety play nie miał szans. Przy okazji okazało się, że sieć działa bez zarzutu a internet LTE plusa śmiga jak się patrzy.

Play – kilka lat korzystałem z play ze względu na bardzo korzystne oferty abonamentów. Kiedy jednak chciałem przedłużyć umowę, oferta była gorsza niż dla nowych klientów. Niestety nie dało się wynegocjować lepszych warunków więc zmieniłem operatora. Mam jednak w play drugi telefon, na kartę i przenośny internet.

 

Telewizja:

Cyfrowy Polsat – cyfrowa telewizja nie jest tania, ale w zestawieniu z innymi usługami w Smart Dom (ja mam jeszcze w komplecie abonament telefoniczny) za rozsądne pieniądze można mieć bardzo bogaty pakiet kanałów. Jest to dużo bardziej korzystniejsze od oferty konkurencji.

 

Hosting i domeny:

Webd.pl – tani hosting, dobry zwłaszcza dla początkujących. Korzystam z niego od kilku lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Serwis intuicyjny i prosty w obsłudze. W ofercie także jest rejestracja domen.

Home.pl – profesjonalny hosting, choć już znacznie droższy. Trzymam tutaj swoje domeny, na które home.pl daje często bardzo dobre promocje. Poza tym obsługa domen jest bardzo prosta.